szolgáltatások
Masszázsterápia
„Vigyázz a testedre, mert az egyetlen hely, ahol élhetsz.”
KOMPLEXTERÁPIA
Masszázsterápia
Természetgyógyászként azt a véleményt képviselem, hogy a masszázsnak nem csak az egész testre, hanem az idegrendszerre, a keringésre, a nyirokrendszerre, és a pszichére is jótékony hatásúnak kell lennie. Oldania kell blokkokat, és rendszeres használatával egy általános, jó állapotba kell hozza a Vendéget.
Ennek megfelelően egy speciális, egyedi masszázst dolgoztam ki, mely több terápián alapul. A kezelés első lépése a talpreflexológia, mely hatása vitathatatlan. A talp után a lábak gyúrása következik, mely tapasztalataim szerint már jelentős lazuláshoz vezet. A meridiánok mentén alkalmazott akupresszúrás fogások oldják a stresszt, lazítják az izmokat. Majd a tompor átmozgatása után- a masszázs jelentős részét képviselve- a hát fellazítása következik, a trigger pont masszázs segítségével, szükség szerint a vállak kimozgatásával. A nyakra is nagy hangsúlyt fektetek, mert az esetleges fejfájások, migrének okozója az esetek többségében az összerándult izomzat, izomcsomók. Eddig hason fekve, majd hátra fordulva átdolgozom a lábakat, kimozgatom a csípőt, vállat, és a karok masszírozásával, illetve egy kellemes kézmasszázzsal zárom a test átdolgozását. A nyakat ebből a szögből is átdolgozom, mert így másként lazulnak az izmok, majd egy fej-és arcmasszázzsal zárom a kezelést, mely során fülmasszázst is végzek a teljes relaxáció érdekében.
Indokolt esetben, esetleg a Vendég kérésére, a köpölyözést is beiktatom a kezelésbe.
A masszázs erőssége egyedi igényekhez igazított.
A masszázskezelés alatt alkalmazok gyógynövényes, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító krémeket, olajokat. A masszázs időtartama alatt relaxációszene, és illóolajok teszik még kellemesebbé a kezelést.
A kezelés előtt esetleg ellenjavallatokról a Vendégnek nyilatkoznia kell, és egy beleegyező nyilatkozatot is alá kell írnia, melyet kezelőlapként tartok nyilván.
KOMPLEXTERÁPIA
A nyirokmasszázs
…gyengéd masszázs erős méregtelenítés…
A nyirokrendszer egy pókháló szerű érrendszer, amely az egész testünket behálózza és megtisztítja szervezetünket a bacilusoktól, vírusoktól, toxikus anyagoktól, elszaporodó gombáktól, elhalt hámsejtektől. A benne keringő folyadék a nyirokfolyadék. A nyirokfolyadék az, amely összegyűjti a betegségeket okozó méreganyagokat, majd testünk több pontján elhelyezkedő nyirokcsomókhoz szállítva megszűrik a nyirkot, amely végül megtisztulva ürül vérünkbe.
A nyirokmasszázs lassú, gyengéd, körkörös, nyomó-simító mozdulataival gyorsítja a nyirok elfolyását. A masszázs hatására megélénkülő nyirokkeringés segítségével a méreganyagok előbb az érpályába, majd a vér útján a májhoz, illetve a vesékhez kerülnek, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak. A masszázs tehát aktiválja az immunrendszert és az anyagcsere folyamatokat. Kiüríti a szövet ödémákat-csökkentve ezáltal az érintett szervek fájdalmát-, valamint indirekt módon javítja a vérkeringést, sőt, a sejtek tápanyag- és oxigénellátását is.
Mire jó a nyirokmasszázs?
- Prevenciós, egészségmegőrző célzattal
- Krónikus légúti fertőzések esetén: nátha, megfázás, arc-, orrmelléküregek betegségeinél
- Legyengült immunrendszer aktiválására
- Hatásás fejfájás, migrén esetén
- Arc- és egyéb ödémák csökkentésére
- Alsó lábszáron kialakuló ödémák csökkentésére
- Puffadás, székrekedés megszüntetésére
- Stressz, alvászavar, koncentráció zavar oldására
- Betegség utáni felépülés segítésére
- Gyomor- és bélrendszeri panaszok esetén
- Allergia, ekcéma esetén
- Narancsbőr csökkentésére
- Fogyás elősegítésére, a bőr rugalmasságának megtartására
Nyirokmasszázs nem végezhető:
X akut gyulladásos állapot
X pajzsmirigy túlműködés
X asztma
X trombózis gyanús területeken
X daganatos megbetegedéseknél
X fertőző betegségek
X lázas állapotok esetén, illetve
X menstruáció ideje alatt
Egyértelmű eredmény néhány kezelés után tapasztalható, a legjobb hatás érdekében a nyirokmasszázs kúraszerű alkalmazása javasolt ( 5-10 alkalom) Ajánlott a masszázs előtt és után pár napig a megszokottnál több folyadékot fogyasztani, szervezetünk így könnyebben tudja kiválasztani a felhalmozódott salakanyagokat.
KOMPLEXTERÁPIA
Shiatsu masszázs
Shiatsu masszázs
A shiatsu egy modern egészségmegőrző és gyógyító módszer, amely a keleti gyógyászat évezredes hagyományára támaszkodik. Az akupunktúrához és a masszázshoz hasonlít, de mégis több annál. A shiatsu jelentése ujjnyomás ami első sorban a kezelések során alkalmazott hagyományos akupresszúrás technikákra utal, de magába foglalja a mai nyugati orvostudomány több manuál terápiás módszerét is. A modern shiatsu az embert test-szellem-lélek egységeként szemléli, így a kezelésekkel nem csak az adott testi tünet szüntethető meg, hanem a lágy és nyugtató technikák, mély, belső változásokat hozhatnak.
Kinek ajánlom a shiatsut?
A shiatsu kezelés minden életkorban ajánlott felnőtteknek, gyerekeknek egyaránt. Terápiás alkalmazása különféle betegségek visszaszorítására, energiánk növelésére, vitalitásunk megőrzésére kiválóan alkalmas.
A masszázs a földre terített matracon történik, a kényelmes fekvés és pihenés érdekében párnákat és takarókat is használunk. A kezelések nyugodt körülmények között, csendben zajlanak. A shiatsu terapeuta ujjain kívül, a könyökét, talpát, térdét, valamint egyéb lazító és nyújtó technikákat is alkalmaz. Az egész szervezetet kezeli, a csontok fizikájától a meridiánok és csakrák energiájáig.
Célunk minden esetben a harmónia helyreállítása, energiablokkok oldása, és a testben áramló életerő szabad útjának biztosítása.
Mit hozzak magammal?
A shiatsu kezelések ruhában történnek, ezért célszerű kényelmes, lazanadrágot és hosszú ujjú pólót viselni, a lábak melegen tartása miatt javasolt a zokni is. Hozhatunk magunkkal pulóvert is, hogy a kezelés után hosszabb ideig meg tudjuk tartani testünk melegét.
Milyen esetben javasolt a shiatsu kezelést alkalmazni?
- mozgásszervi problémák pl. hát- és derékfájás, gerincsérv, váll-és nyakproblémák, egyéb ízületi gondok;
- irodai munkával járó tartáshibák és egyéb „stresszes panaszok”;
- testi- lelkifáradtság, kimerültség, álmatlanság;
- menstruációs, nőgyógyászati problémák;
- légzési nehézség;
- fejfájás, migrén;
- keringési problémák;
- pszichoszomatikus és funkcionális betegségek pl. emésztési, kiválasztási zavarok;
- várandóság alatt fellépő zavaró tünetek pl. hányinger, derékfájás, vizesedés;
- immunrendszer gyengesége, az ellenálló képesség javítása;
- érzelmi és lelki problémák, traumák: pl. depresszió, kényszeresség, ingerlékenység;
- műtétek utáni a gyorsabb rehabilitáció elősegítésére.
Kiknek NEM ajánlunk kezelést?
- akut gyulladásos folyamatok, magas lázas állapot;
- csonttörés és nyílt sérülések;
- súlyos csontritkulás;
- bizonyos esetekben veszélyeztetett várandóság alatt;
- súlyos pszichés zavarok esetén.
KOMPLEXTERÁPIA
Indiai fejmasszázs
Indiai fejmasszázs
A fejmasszázsnak Indiában kiemelt szerepe volt már az ősi, közel 4000 évvel ezelőtt is. Még ma is. India nagyon sok részén jelenti a napi szépségápolási rutin részét ez az ősi masszázstechnika, manapság azonban lazító, stresszoldó hatása miatt közkedvelt, és terápiaként tisztelt tevékenység, csodás fegyvera rohanó modern élet küzdelmeiben.
A látássérült Dr, Metha által kifejlesztett Champi technika kombinálja az arc és a fül masszázst, csakra harmonizálást és a fejbőr masszázst. Ő nevezte el a technikát indiai champissage, ami az indiai Champi szóból származik, jelentése fejmasszázs.
Ez a kezelés ülve történik hát felső részének, a vállak, a felkarok és a nyak masszázsával kezdődik, így a fáradtság szinte elolvad. Ezt követi egy fejbőr masszázs, ami egy integrált technikai sorozat része. Zárja egy nyugtató és finom arcmasszázs. Dolgozhatunk olajok nélkül is., vagy természetes olajokkal. Azért népszerű ez a masszázs technika, mert egyedülálló stresszűző, az összes fejen található marma pontra fókuszál, amiket stimulálva, a melegített olajjal kombinálva teljes relaxált állapotba hozható a kliens.
Számos előnnyel jár a Champi. Mind fizikai, mind pszichikai szinten. Pozitív hatással van minden szempontból az életünkre.
- ellazítja a görcsös fájó izmokat,
- élénkíti a vérkeringést,
- eltávolítja a szennyező anyagokat a sejtekből,
- friss oxigént juttat a sejtekbe,
- fellazítja a nyaki- és vállizmokat,
- enyhíti a fejfájást és a migrént,
- csökkenti a szorongást,
- javítja a koncentrációt,
- békét és nyugalmat biztosít,
- leginkább stresszoldó hatásáért kedvelik.
És mivel stresszből nekünk is jut elég, Magyarországon is egyre népszerűbb az új csoda. A kezelésnek semmilyen mellékhatása nincs, igény és hajkorona szerint olajjal és olaj nélkül is alkalmazható.
Mikor ajánlott a fejmasszázs :
- fáradság esetén regenerálódási céllal,
- álmatlanság, alvászavar esetén,
- stressz oldására,
- depressziós problémáknál,
- ízületi problémáknál,
- immunrendszer erősítésére,
- fejfájás, migrén esetén,
- a szem fáradtsága esetén
- betegségmegelőzésre, az egészségünk megőrzésére.
KOMPLEXTERÁPIA
Talpreflexológia
A talpreflexológia csaknem 6000 éves múltra tekint vissza, azt már az ősi egyiptomi gyógyászatban is használták. A talpon több mint 70.000 idegvégződés található. Így a test függőleges, vízszintes övezeti zónái, és a szervzónák megtalálhatóak a talpon is. Ha egy szerv túlterhelt, alul-vagy felül működik, a talpon apró grízszerű lerakódások, „göbök” jelennek meg.
Talpreflexológia hatása:
- az egész szervezet működését befolyásolja,
- az aktív zónák ingerlésével a testben lévő energiára hatunk, egyensúlyba hozzuk az, öngyógyításra késztetjük a szervezetet,
- serkenti a vérkeringést, a méreganyagok kiürülését,
- serkenti a nyirokkeringést, erősíti az immunrendszert,
- szabályozza a hormontermelő mirigyek működést,
- fájdalomcsillapító hatású,
- lazító, feszültség-és stresszoldó,
- az idegrendszerre is jótékony hatású,
Ellenjavallatok:
- veszélyeztetett terhesség,
- gyulladt, visszeres láb,
- fertőző betegségek esetén,
- láz,
- daganatos betegségek kezelése alatt ( kemo-sugárkezelés ),
- műtéti beavatkozások után 6-8 hétig,
- gombás láb esetén,
- ficam, törés, csontvelőgyulladás esetén
Állapot, betegségek, mely esetében a kezelés sikeresen alkalmazható:
- tartós fejfájás, migrén,
- fájdalomcsökkentés, például gerinc-vagy ízületi fájdalmak,
- emésztőrendszer megbetegedései, intolerancia,
- húgyúti-és veseproblémák,
- hormonzavar, menstruációs zavarok, prosztataproblémák,
- amennyiben a várva-várt baba nem érkezik,
- nyirokkeringési problémák, fáradt lábak,
- szív-és keringési zavarok,
- immunerősítés,
- stressz kezelés…
„Végezd a kezelést úgy, ahogyan az én közérzetem érdekében szükséges, és ügyelj arra, hegy ne okozzál fájdalmat nekem” ( i.e.2300, egy orvos egyiptomi síremlékén )
KOMPLEXTERÁPIA
Köpölyözés
Köpölyözés, az ősi gyógymód
A köpölyözés az egyik legrégebben alkalmazott gyógyító módszer. Elterjedt volt az ősi Kínában, Görögországban és Rómában is, de mindig fellelhető volt a magyar népi orvoslás részeként is. Hatásosságát több ezer évnyi tapasztalat igazolja. Napjainkban a köpölyözésnek elsősorban kiegyensúlyozó hatást tulajdonítanak, mely segíti a szervezet öngyógyító folyamatait, fokozza a vér-, illetve a nyirokáramlást, így a méreganyagoktól is könnyebben szabadulhatunk meg. A köpölyözés lényege, hogy egy úgynevezett csészét, edénykét a bőrre helyeznek, és az abban lévő alacsonyabb nyomás felemeli, „felszívja” a bőrt, és ennek köszönhetően indulnak be a gyógyító hatások. Az alacsonyabb nyomást elérhetik például az edény melegítésével, de egy porszívóra emlékeztető eszközzel is. A köpölyözéshez használt edények általában üvegből, porcelánból, illetve műanyagból, gumiból, vagy szilikonból is készülhetnek. Nagyjából 2 és 7 centiméter átmérőjű edényeket 5-15 percig hagyják rajta a kezelendő területen ( például a háton vagy a vállon, de a legkisebb szilikon csészéket akár az arcra is lehet tenni ), majd óvatos mozdulatokkal eltávolítják. A köpölyözés hatására a bőrön jellegzetes, kerek, piros vagy barnás foltok keletkezhetnek, melyek néhány órán-napon belül elmúlnak. A köpölyözéssel foglalkozó szakértők szerint az is a kezelt állapotára utal, hogy milyen nyomokat hagy a bőrén a köpölyözés.
A köpölyözés mai gyakorlatában az érdeklődés középpontjában a toxinok és az anyagcsere során keletkező anyagcsere-végtermékek állnak. A természetgyógyászat abból indul ki, hogy a normális anyagcsere-folyamatok során a kötőszövetekben és zsírszövetekben, a sejtek közötti térben „hulladék” keletkezik. Ezek a „salaknak” nevezett anyagok savas környezetet teremtenek a szervezetben. A test csak akkor képes a savakat semlegesíteni, ha a sejt közötti állományban kellő mennyiségű folyadék, valamint ásványi anyagok-főképp magnézium, kálium és kalcium-vannak jelen. Ha nem ez a helyzet, akkor a salakanyagok a szövetekben maradnak, aminek egyik következménye, hogy az izmok tónusa megnő, tehát megkeményednek. A köpölyözéskor keletkező vákuum hatására javul a vér- és nyirok keringés, és ezek hatására javul a kötőszöveti sejtek oxigénellátása és anyagcseréje. A terapeuták a köpölyözést a kivezető eljárások között tartják számon, mivel a kezelés a kötőszövetekből eltávolítja a méreganyagokat. Ehhez azonban sok folyadék szükséges, ami kimossa, kiöblíti a salakanyagokat a kötőszövetből. Ajánlatos tehát minden köpölyözés után fokozni a folyadékbevitelt!
A mai orvostudomány reumatikus fájdalmak, emésztési, légúti, mozgásszervi panaszok enyhítésére is javasolja, alkalmazza a köpölyözést. Bár immunerősítő hatása sem elhanyagolható!
A köpölyözés másik fajtája az ún. köpölymasszázs. Ehhez a bőrt olajjal kenik be, majd a terapeuta a felhelyezett köpölyöket fel-alá húzza a bőrön. Ez a módszer nagy területek kezelésére alkalmas, de a bőr vagy a kötőszövetek, izmok letapadása esetén fájdalmas lehet. Az adott testrész letapadásai gyorsabban és hatékonyabban feloldhatóak, mint a kézi masszázs esetén. A köpölyözésben lévő salaktalanító hatást a szépségipar is hamar felfedezte. A cellulitisz nem más, mint a kötőszövetekben lerakódott zsír és salakanyag. Így azok hatékonyan távolíthatóak el köpölymasszázs segítségével.
A köpölyözés kúraszerű használata javasolt ( fennálló problémától függően ), a következő kezelés a köpölynyomok eltűnése után kezdhető meg. A kezelést utó követem visszajelzés és együttműködést minden esetben kérek!
Az alábbi esetekben javasolt:
- izomfájdalmak
- izomláz
- megfázás, légúti problémák
- allergia, asztma,
- fáradtság, migrén
- reumatikus-ízületi fájdalmak, gyulladás
- anyagcsere-rendellenességek
- gyomor-bélrendszeri panaszok
- húgy-ivarszervi panaszok
- menstruációs görcsök oldására
- blokkok oldása, szabad energiaáramlás segítése
- vérkeringés javítása
- méregtelenítés elősegítése
- immunerősítő
- narancsbőr eltüntetése
- helyi fogyasztás elősegítése
Ellenjavallatok:
X evés után közvetlenül (2-3 óra)
X súlyos szívbetegség esetén (gyógyszert szedők)
X cukorbetegség
X alkoholos, drogos befolyásoltság alatt
X daganatos betegeknél
X vérhígítót szedő betegek esetén
X vérzékenység, véralvadás problémák esetén epilepsziás betegeknél
X láz esetén
X epilepsziás betegeknél
X menzesz alatt
X fertőző betegségek esetén
X súlyos neurotikus tüneteket mutató betegeknél
X műtéti lábadozások után 6-8 hét
X amíg az előző köpölynyomok látszanak
X terhesség esetén
X trombózisos lábon
X ekcémás bőrön, festékes anyajegyek bizonyos típusainál
X amennyiben a bőrön sérülés, seb található
KOMPLEXTERÁPIA
Méregtelenítés nyirokmasszázzsal
Egy hölgy vendégem a babatervezés időszakában egy nyirokmasszázs kúrát vett igénybe. A masszázs mellett betartotta tanácsaimat a folyamatos lúgosítással kapcsolatban. Már a kúra közben pozitív változásokat vett észre az emésztésében, a bőre állapotán és a közérzetében is, ami hozzásegítette a problémamentes várandóssághoz. Ma már boldog anyuka.
FOGLALJON IDŐPONTOT MÉG MA!
Elérhetőségek
A kapcsolati űrlap használatával elfogadja a fent megadott adatok kezelését és tárolását.
CÍM:
Bicske, Hungary - Munkácsy M. utca 12-14.
NYITVATARTÁS
Hétfő-Péntek: 09:00-17:00
Szombat-Vasárnap: ZÁRVA
KAPCSOLAT
Telefon: +36 20 973 7404
Email:info.komplexterapia@gmail.com